İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
RİZE
Rize Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Rize KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi Tamamlandı. 18 Ekim 2017
foto
İlimizde 16.10.2017 tarihinde gerçekleşen KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitiminin ardından 17.10.2017 tarihinde Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Kapsamında "Rize Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi" de tamamlandı.
[Devamı]
Rize AFAD'dan Kamu Kurumlarına KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi. 17 Ekim 2017
foto
Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla İl AFAD Müdürlüğümüzce düzenlenen, kamu kurum ve kuruluş personellerine yönelik olan "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta" eğitimi 16.10.2017 tarihinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama Kurtarma Eğitimine Bu Yıl Rize Ev Sahipliği Yapıyor 18 Eylül 2017
foto
AFAD Başkanlığı tarafından düzenlenen planlı eğitim faaliyetleri kapsamında 7.'si yapılan Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama Kurtarma Eğitimi bu yıl 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında İlimiz Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavrun Yaylası, Mezovit Yaylası ve Kaçkar Dağının 3927 rakımlı zirvesinde icra edilecektir.
[Devamı]
Yayla'da Düşerek Yaralanan Vatandaş Askeri Helikopterle Kurtarıldı 05 Eylül 2017
foto
Çamlıhemşin İlçesi'nde Osman Akgöz akrabası Vahit Akgöz ile birlikte sabah saatlerinde Tar Deresi güzergahında yürüyüşe çıktı. Öğlen saatlerinde Kaçkar Yaylası mevkiine ulaşan ikiliden Osman Akgöz dengesini kaybederek kayalıklardan düştü. Yaralanan Akgöz için telefonun çektiği bir bölgeye ulaşan Vahit Akgöz, durumu bildirdiği (AFAD) İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yardım istedi. Bölgeye doğru yola çıkan AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri 5 saatlik yürüyüşün ardından yaralıya ulaştı. İlk müdahalesi yapılan Akgöz'ün yaraları nedeniyle sedye ile taşınmasının riskli olacağını göz önüne alan ekipler konuyu AFAD İl Müdürü Şakir Kurk'a bildirdi.AFAD Başkanlığı ile irtibata geçen yetkililer Genel Kurmay Başkanlığı'ndan askeri helikopter talep etti. Malatya 2'inci Ordu Komutanlığı Hava Arama Kurt...
[Devamı]
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde "O Kahraman Benim" Standımızda Gönüllülerle Buluştuk 17 Temmuz 2017
foto
İlimizde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde Tuzcuoğlu Memişağa Parkında açılan stantta "O Kahraman Benim" kampanyası kapsamında standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza afet ve acil durumlarla ilgili bilgilendirme yapılmış ve AFAD gönüllülüğü başvuruları alınmıştır.
[Devamı]
Fındıklı'da Kayıp Vatandaştan Acı Haber 31 Mayıs 2017
foto
Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Arılı köyünde yaşayan 77 yaşındaki Ayşe ŞENDOĞAN'ın akşam saatlerinde evinden çıktığı daha sonra kendisinden haber alınamadığı ihbarı bildirilmiştir. Ekiplerimiz sabah 07:00 itibarıyla Fındıklı İlçe Jandarma, AKUT ve İDAK Ekipleriyle koordineli bir şekilde arama çalışmalarına başlamıştır. 12:50 civarında kayıp şahıs kaybolduğu noktadan yaklaşık 4 km aşağıda derenin içinde cansız olarak bulunmuştur.
[Devamı]
Çayeli İlçesinde Uçuruma Yuvarlanan Vatandaş Kurtarıldı 29 Mayıs 2017
foto
Rize'nin Çayeli ilçesinde, uçuruma yuvarlanan vatandaşımız AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. İlçeye bağlı Ormancık köyünde ikamet eden Ali BİLGE, dengesini kaybederek uçuruma yuvarlandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen AFAD, Jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri, vatandaşımıza ilk müdahaleyi yaptı.
[Devamı]
İyileştirme Dairesi Başkanlığı'nın Rize AFAD Ziyareti 03 Mayıs 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımıza bağlı İyileştirme Dairesi Başkanlığı Proje ve Yapım İşleri Çalışma Grubu Başkanı Ramazan Selçuk YARDIMCI başkanlığındaki heyet, İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
[Devamı]
Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığının Rize AFAD Ziyareti 10 Mart 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımıza bağlı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı, İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Kullanmakta olduğumuz bilişim ve haberleşme sistemleri hakkında bilgi alıp aktif olarak kullanılan EBYS ve AYDES gibi sistemlerin kullanımı sırasında yaşanan bazı aksaklıklarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
Rize AFAD Selde Arama Kurtarma Bölgesel Saha Tatbikatını Gerçekleştirdi. 08 Mart 2017
foto
AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası “O Kahraman Benim”in tanıtım toplantısı Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak ve AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden’in katılımlarıyla AFAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak, afet durumlarında ilk 72 saatin çok kritik olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle arama kurtarma ekiplerinin müdahaleleri kadar olay yerinde bulunan kişilerin soğukkanlı ve planlı davranışları da çok önemlidir. İşte biz de, “Asıl Kahraman Sizsiniz” sloganıyla hayata geçireceğimiz bu proje ile daha çok can kurtarmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
[Devamı]
Sayfalar: 123