İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Rize Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanımızın Müdürlüğümüzü Ziyareti 06 Temmuz 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Sayın Yusuf AYSU ve beraberindeki heyet İl Müdürlüğümüzü 06.07.2018 Cuma günü ziyaret etmişlerdir. Müdürlüğümüzde yapılan toplantıya İl Müdürümüz Şakir KURK ile Şube Müdürlerimiz ve ilgili personelimiz katılmış olup, Müdürlüğümüzün yürüttüğü iş ve işlemler hakkında brifing sunulmuştur. Ayrıca bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
[Devamı]
KBRN Mevzuatı ve Hizmet Grubu Plan Toplantısı Gerçekleştirildi. 10 Mayıs 2018
foto
Rize İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Rize İli KBRN Tehlikelerine Dair Görev Yönergesi" ve Müdürlüğümüzün ana çözüm ortağı olduğu "Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı" konularında, paydaşımız olan kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla; saat 10:00'da Valilik Ayder Salonunda toplantı yapılmıştır.
[Devamı]
Rize AFAD'ın Ardeşen Belediyesini Ziyareti. 15 Mart 2018
foto
İl Müdürümüz Sayın Şakir KURK ve beraberindeki personeller, Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN'i makamında ziyaret ettiler. Bölgede bulunan Kaçkar İtfaiye Birliğini de gezerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. AFAD ve Kaçkar İtfaiye Birliğinin, Afet ve Acil Durumlarda sahada koordineli bir şekilde çalışabilmeleri yönünde görüş alış verişinde bulunuldu.
[Devamı]
Rize Teknik Destek ve İkmal Hizmet Grubu Eğitimi Gerçekleştirildi 13 Mart 2018
foto
Rize Afet Müdahale Planı kapsamında 26 Yerel Düzey Hizmet Grubundan biri olan "Teknik Destek ve İkmal Hizmet Grubu"nun ana çözüm ortağı Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından hizmet grubu personellerine yönelik olarak plan eğitimi gerçekleştirilmiştir. Rize Karayolları 103. Şube Şefliğinde gerçekleşen eğitime İl Müdürümüz Sayın Şakir KURK ve ilgili şube müdürümüz ile personellerimiz de katılarak bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
[Devamı]
Rize Haberleşme Hizmet Grubu Eğitimi Gerçekleştirildi 07 Mart 2018
foto
Rize Afet Müdahale Planı kapsamında 26 Hizmet Grubundan biri olan Haberleşme Hizmet Grubunun ana çözüm ortağı BTK Samsun Bölge Müdürlüğü personeli tarafından grup personellerine yönelik olarak uygulamalı plan eğitimi gerçekleştirilmiştir. Rize İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleşen eğitime İl Müdürümüz Sayın Şakir KURK, şube müdürlerimiz ve ilgili personellerimiz de katılarak bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
[Devamı]
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Etkinlikleri 07 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İl Müdürümüz Sayın Şakir KURK’un ev sahipliği yaptığı etkinlikler kapsamında Rize Ticaret Lisesi ile Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde eğitim ve konferanslar verilerek, tahliye tatbikatları yapılmıştır.
[Devamı]
Rize KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi Tamamlandı. 18 Ekim 2017
foto
İlimizde 16.10.2017 tarihinde gerçekleşen KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitiminin ardından 17.10.2017 tarihinde Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Kapsamında "Rize Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi" de tamamlandı.
[Devamı]
Rize AFAD'dan Kamu Kurumlarına KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi. 17 Ekim 2017
foto
Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla İl AFAD Müdürlüğümüzce düzenlenen, kamu kurum ve kuruluş personellerine yönelik olan "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta" eğitimi 16.10.2017 tarihinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama Kurtarma Eğitimine Bu Yıl Rize Ev Sahipliği Yapıyor 18 Eylül 2017
foto
AFAD Başkanlığı tarafından düzenlenen planlı eğitim faaliyetleri kapsamında 7.'si yapılan Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama Kurtarma Eğitimi bu yıl 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında İlimiz Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavrun Yaylası, Mezovit Yaylası ve Kaçkar Dağının 3927 rakımlı zirvesinde icra edilecektir.
[Devamı]
Yayla'da Düşerek Yaralanan Vatandaş Askeri Helikopterle Kurtarıldı 05 Eylül 2017
foto
Çamlıhemşin İlçesi'nde Osman Akgöz akrabası Vahit Akgöz ile birlikte sabah saatlerinde Tar Deresi güzergahında yürüyüşe çıktı. Öğlen saatlerinde Kaçkar Yaylası mevkiine ulaşan ikiliden Osman Akgöz dengesini kaybederek kayalıklardan düştü. Yaralanan Akgöz için telefonun çektiği bir bölgeye ulaşan Vahit Akgöz, durumu bildirdiği (AFAD) İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yardım istedi. Bölgeye doğru yola çıkan AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri 5 saatlik yürüyüşün ardından yaralıya ulaştı. İlk müdahalesi yapılan Akgöz'ün yaraları nedeniyle sedye ile taşınmasının riskli olacağını göz önüne alan ekipler konuyu AFAD İl Müdürü Şakir Kurk'a bildirdi.AFAD Başkanlığı ile irtibata geçen yetkililer Genel Kurmay Başkanlığı'ndan askeri helikopter talep etti. Malatya 2'inci Ordu Komutanlığı Hava Arama Kurt...
[Devamı]
Sayfalar: 123